Aνάρτηση της Ελληνικής Αστυνομίας
#ΣανΣήμερα, το 2009 κατέληξε στο νοσοκομείο όπου νοσηλευόταν ο Αστυφύλακας Θεοδώρου Σπυρίδων.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Στις 3 Απριλίου 2009 εκτελούσε, μαζί με άλλο Αστυνομικό, υπηρεσία περιπολίας με μοτοσικλέτα, όταν κατά τη διάρκεια ελέγχου σε ύποπτο άτομο, δέχθηκαν πυροβολισμούς από άγνωστο συνεργό του, ο οποίος τους επιτέθηκε από τα νώτα. Ο 30χρονος Αστυφύλακας τραυματίστηκε βαριά και κατέληξε στις 5 Ιουνίου στο νοσοκομείο.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Γεννήθηκε το 1979 στην Αθήνα και το 2009 υπηρετούσε ως Αστυφύλακας στην Ομάδα Δ.ΕΛ.Τ.Α.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Του απονεμήθηκε τιμητικά ο βαθμός του Υπαρχιφύλακα.
#ΔενΞεχνάμε
0 Σχόλια