Περιπου 250 άτομα επιχείρησαν να κάνουν ντου στο γήπεδο κατά τη διάρκεια του χθεσινού δεύτερου τελικού για το πρωτάθλημα χάντμπολ ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό/Όμιλος Ξυνή στη Νέα Φιλαδέλφεια.
Εκτόξευσαν πέτρες, μάρμαρα, μπουκάλια και άλλα αντικείμενα σε βάρος των αστυνομικών, ταυτόχρονα ορισμένα άτομα που ήταν στο γήπεδο επιτέθηκαν και αυτοί στους αστυνομικούς με διάφορά αντικείμενα ενώ υπήρξε και τρίτη ομάδα ατόμων τα οποία ανέβηκαν στην ταράτσα και έκαναν και εκείνοι επιθέσεις.
Οι αστυνομικοί απάντησαν με χρήση χημικών και χειροβομβίδων κρότου λάμψης ώστε να απομακρύνουν τους νεαρούς οι οποίοι συνέχιζαντις ρίψεις αντικειμένων.
Προκλήθηκαν ζημιές στο γήπεδο και στον εξοπλισμό αστυνομικών ενώ δεν έγιναν προσαγωγές ή συλλήψεις.
3 Σχόλια