Aπό το facebook της Ένωσης Αξιωματικών Πυροσβεστικού Σώματος
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Το Σάββατο 25 Μαΐου διεξήχθη η ετήσια Γενική Συνέλευση της Ένωσης Αξιωματικών Πυροσβεστικού Σώματος στην Καλαμάτα.
![🛑](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9b/1/16/1f6d1.png)
Την δράση τίμησαν με την παρουσία τους ο κος Αρχηγός ΠΣ Θεόδωρος Βάγιας, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Μεσσηνίας , ο Αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Μεσσηνίας , ο Δήμαρχος Καλαμάτας, ο Πρόεδρος Εμπορικού Επιμελητηρίου Μεσσηνίας, ο Συντονιστής Πολιτικής Προστασίας Περιφέρειας Πελοποννήσου, ο πρόεδρος της ΠΟΕΥΠΣ, αντιδήμαρχοι και δημοτικοί σύμβουλοι από διάφορους δήμους, καθώς και πλήθος Αξιωματικών όλων των βαθμίδων.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν τα στελέχη ανά την επικράτεια, κατατέθηκαν προτάσεις και τέλος η διαδικασία ολοκληρώθηκε με την εκλογή εφορευτικής επιτροπής για τις επερχόμενες εκλογές για την ανάδειξη εκ νέου των εκπροσώπων στα όργανα της Ένωσης.
0 Σχόλια