Ticker

6/recent/ticker-posts

728x90

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-4

Ένας Ολυμπιακός βγαλμένος από τα καλύτερο όνειρα των φιλάθλων του έβαλε τέσσερα γκολ στην Άστον Βίλα και έχει το πάνω χέρι για την πρόκριση στον τελικό (ναι στον τελικό) του Conference League.

Σοβαροί, σταθεροί και αποτελεσματικοί οι παίκτες του Μεντιλίμπαρ έχουν μπροστά τους άλλα 90 λεπτά για να δώσουν μία ακόμη μάχη και να πάρουν την πρόκριση.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με δύο γκολ του Ελ Κααμπί και δέχθηκε ένα γκολ με το ημίχρονο να κλείνει με 1-2. Στην επανάληψη οι ''Χωριάτες'' ισοφάρισαν όμως οι Ερυθρόλευκοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη καθώς με ένα πέναλτι του Ελ Καμπί και ένα σουτ του Έσε διαμόρφωσαν το 2-4 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα με τους γηπεδούχους να χάνουν ευκαιρία να μειώσουν καθώς αστόχησαν σε πέναλτι.