Από το facebook της Ενωσης Αξιωματικών Πυροσβεστικού Σώματος
Επιμνημόσυνη δέηση τελέστηκε στο Ναό των Παμμεγίστων Ταξιαρχών, χοροστατούντος του Προϊσταμένου της Θρησκευτικής Υπηρεσίας της Ελληνικής Αστυνομίας Αρχιμανδρίτη Αλέξιου ΚΟΥΡΤΕΣΗ, στο πλαίσιο για τις εκδηλώσεις τιμής και μνήμης των Πεσόντων στο καθήκον Αστυνομικών.
Το παρόν έδωσαν εκπρόσωποι της Κυβέρνησης, των Πολιτικών Κομμάτων, της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, της Πολιτικής και Φυσικής Ηγεσίας της Ελληνικής Αστυνομίας, των συνδικαλιστικών οργανώσεων, συγγενών και φίλων των αδικοχαμένων συναδέλφων αστυνομικών.
Την
Ενωση Αξιωματικών Πυροσβεστικού Σώματος εκπροσώπησε ο πρόεδρος Κωνσταντίνος Τσίγκας.
0 Σχόλια