Αστυνομικοί του Α' Τμήματος Τροχαίας Πειραιά διενεργούν έρευνα για τα αίτια του ατυχήματος που σημειώθηκε χθες στις 21:20 στην οδό Πειραιώς.
Από τα μέχρι στιγμής στοιχεία το φορτηγό που οδηγούσε ένας 51χρονος κινείτο στο ρεύμα της Πειραιώς προς Αθήνα όταν παρέσυρε την 60χρονη Αστυνόμο Β' η οποία στεκόταν στο διάζωμα.
Η αξιωματικός που υπηρετεί σε Τμήμα Τροχαίας της Ηλείας τραυματίστηκε σοβαρά και νοσηλεύεται στο 401 ενώ ο οδηγός συνελήφθη.
Παράλληλα έγινε λήψη αίματος, όπως προβλέπεται σε αυτές τις περιπτώσεις, για να διαπιστωθεί αν οδηγούσε υπό την επήρεια αλκοόλ ή οποιασδήποτε άλλης ουσίας.
0 Σχόλια