Από το facebook της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Δυτικής Μακεδονίας
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6f/1/16/1f337.png)
Στο πλαίσιο εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας αστυνομικοί του Αστυνομικού Τμήματος Καστοριάς, Άργους Ορεστικού και Νεστορίου διένειμαν ενημερωτικά φυλλάδια για την ενδοοικογενειακή βία.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6f/1/16/1f337.png)
Ο ρόλος του αστυνομικού στη διαχείριση περιστατικών ενδοοικογενειακής βίας είναι σημαντικός, διότι στηρίζει τα θύματα παρέχοντας τις κατάλληλες κατευθύνσεις, αλλά και πληροφορίες για την αναζήτηση ψυχοκοινωνικής και νομικής υποστήριξης.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6f/1/16/1f337.png)
Στόχος της Διεύθυνσης Αστυνομίας Καστοριάς είναι η άμεση και αποτελεσματική προστασία και υποστήριξη των γυναικών- θυμάτων βίας.
#Διεύθυνση_Αστυνομίας_Καστοριάς
0 Σχόλια