Το Α΄ Ψυχοσάββατο κάθε έτους καθιερώθηκε ως Ημέρα Μνήμης των θανόντων εν ώρα υπηρεσίας Αστυνομικών.
Προς τούτο το Ψυχοσάββατο 9-3-2024, η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Νομού Ρεθύμνου, από κοινού με την Ένωση Ειδικών Φρουρών Κρήτης, πραγματοποίησε επιμνημόσυνη δέηση στον Ιερό Ναό 4 ΩΝ Μαρτύρων Ρεθύμνου, υπέρ αναπαύσεως των ΠΕΣΌΝΤΩΝ συναδέλφων μας κατά την ώρα του καθήκοντος, είτε εν καιρώ ειρήνης είτε σε πολεμικές και ταραγμένες περιόδους της πατρίδας μας !
Αθάνατοι !!!
ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΓΥΠΑΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Ο ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
0 Σχόλια