Τα τελευταία 24ωρα έχει γίνει γνωστό το ενδεχόμενο υποψηφιότητας του Προέδρου της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Νοτιοανατολικής Αττικής στις Ευρωεκλογές του Ιουνίου με τη Νέα Δημοκρατία.
Ακόμη δεν έχει οριστικοποιηθεί τίποτα και οι τελικές αποφάσεις θα αργήσουν ωστόσο αν συμβεί αυτό θα είναι η πρώτη φορά που αστυνομικός θα είναι υποψήφιος σε ευρωψηφοδέλτιο.
Ο κύριος Καλλιακμάνης εκτός από την συνδικαλιστική του δράση που είναι πολύ έντονη με αγώνες για τα εργασιακά δικαιώματα και πολύπλευρη προσφορά στους συναδέλφους του, είναι ένα πρόσωπο το οποίο προέρχεται από την κοινωνία, γνωρίζει πολύ καλά όσα απασχολούν τους πολίτες και έχει άποψη εκτός από αστυνομικά και για ευρύτερα ζητήματα.
Πλούσια η κοινωνική, πολιτιστική και φιλανθρωπική του δράση καθώς και η προσέγγιση της κοινωνίας σε τέτοιο βαθμό που σίγουρα βοήθησε πολύ ώστε να πλησιάσουν οι πολίτες την αστυνομία και να αλλάξει η άποψη πολλών για τον Έλληνα αστυνομικό.
Ακόμη και το ενδεχόμενο υποψηφιότητάς του είναι τιμητικό για το Σώμα της Ελληνικής Αστυνομίας στο οποίο υπηρετεί εδώ και 30 χρόνια.
2 Σχόλια