Από το facebook της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Κεντρικής Μακεδονίας
Την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε στις Σέρρες ημερίδα με θέμα "Βία & παραβατικότητα των ανηλίκων".
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
Ήταν μια πρωτοβουλία της Διεύθυνσης Αστυνομίας Σερρών & συμμετείχαν εκπρόσωποι συναρμόδιων φορέων, με στόχο τη βέλτιστη συνεργασία για τη διαχείριση & αντιμετώπιση του φαινομένου.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
Από κάθε φορέα παρουσιάστηκε το πλαίσιο δράσης & ενισχύθηκε το επίπεδο συνεργασίας.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
Κοινός στόχος η ευαισθητοποίηση των πολιτών με στοχευμένες ενημερωτικές δράσεις & πρωτοβουλίες, για την πρόληψη περιστατικών βίας & παραβατικότητας των ανηλίκων.
#Διεύθυνση_Αστυνομίας_Σερρών
0 Σχόλια