Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε η συνάντηση του Υπουργού Προστασίας του Πολίτη με αντιπροσωπεία αγροτών ενόψει της κινητοποίησης που προγραμματίζεται για την Τρίτη 20 Φεβρουαρίου.
Όπως έγινε γνωστό ο κύριος Χρυσοχοΐδης είπε ότι δεν πρόκειται να επιτραπεί να έρθουν αγρότες με τρακτέρ στην Αθήνα ωστόσο όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν μπορούν να έρθουν με Ι.Χ. ή λεωφορεία.
Φαίνεται όμως ότι το όχι του κυρίου Υπουργού για κάθοδο με τρακτέρ βρίσκει αντίθετους τους αγρότες οι οποίοι επιμένουν ότι σκοπεύουν να κατέβουν με τρακτέρ στην πρωτεύουσα δηλώνοντας μεταξύ άλλων ότι αν δεν τους αφήσουν ειρηνικά θα πάνε με το ζόρι στην Αθήνα.
0 Σχόλια