Aνάρτηση του Χρήστου Κονταρίδη
Δύο χρόνια πριν, ένας κακώς (όπως αποδείχθηκε) ευσυνείδητος αστυνομικός, επιλήφθηκε μιας απαγωγής, στην οποία είχε την τύχη μια 82χρονη και την ατυχία αυτός να είναι παρών. Οι Ρομά που έκαναν αυτήν την απόπειρα, ειδοποίηθηκαν από τον Αστυνομικό να σταματήσουν και, ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ, αφού δεν σταμάτησαν πυροβόλησε. Προχθές, ο Αστυνομικός καταδικάστηκε σε επταετή κάθειρξη και η κοινωνία απορεί με αυτήν την, τύποις, δικαιοσύνη που υπάρχει σε αυτόν τον τόπο.
Ο Τόσκας ήταν πολύ μπροστά: ΚΑΝΤΕ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΣΤΕ και οι Αστυνομικοί !!!!!!
1 Σχόλια