728x90

Τρίτος στον κόσμο ο Γιώργος Βατσιλίδης

Απόσπασμα από την εφημερίδα της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Αθηνών «Σύγχρονη Αστυνομία»

3ος στον Κόσμο

Ο Αντιπρόσωπος της Έ.ΑΣΥ.Α Βατσιλίδης Γεωργιος 3ος στον κόσμο στο 14ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Shotokan Karate International Federation, το οποίο διεξήχθη στο Γκιόρ της Ουγγαρίας, στις 25,26 και 27 Αυγούστου. Μαζί με την Sensei(δασκάλα)Ελπίδα Χριστοδούλου πήραν μέρος στο πολύ δύσκολο Υakusoku kumide καταφέρνοντας να αποκλείσουν τους περσινούς χρυσούς πανευρωπαϊκούς πρωταθλητές από την Σουηδία και να προκριθούν στην τελική 4αδα όπου στις λεπτομέρειες και με πολύ πιο έμπειρες ομάδες πήραν τελικά την 3 θέση. Εντυπωσιακό είναι ότι σαν Ελλάδα είναι η πρώτη φορά που παίρνουμε μέρος σε αυτήν την κατηγορία σε παγκόσμιο πρωτάθλημα. Ατυχές όσο και δυσάρεστο είναι το γεγονός ότι δεν καταφέραμε λόγω τραυματισμών να κάνουμε ομάδα στους +40 μάστερ όπου πέρσι πήραμε την πρώτη θέση στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Ο χώρος προπόνησης ειναι το κέντρο Karate Shotokan Αμπελοκήπων.

Πηγή: easya.gr