Οπως σας έχω ξαναπεί η Κυβέρνηση μας επιδιώκει να είναι έμπρακτα στο πλευρό των ανθρώπων της Ελληνικής Αστυνομίας που επωμίζονται το βάρος της φύλαξης των συνόρων μας. Στο πλαίσιο αυτό υπήρξε αναλυτική συζήτηση για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι γυναίκες και οι άνδρες της ΕΛ.ΑΣ ώστε να προχωρήσουμε άμεσα σε λύσεις. Είναι χρέος μας και το κάνουμε διαρκώς πράξη.
Στο τραπέζι της συζήτησης τέθηκαν φυσικά και θέματα αστυνομικής φύσεως με έμφαση στην καταπολέμηση των κυκλωμάτων διακίνησης μεταναστών, ένα έργο μεγάλης εθνικής σημασίας που επιτελείται με μεγάλη επιτυχία και επαγγελματισμό.
Σήμερα από το πρωί επιστροφή στην Αθήνα με συνεχείς συσκέψεις συνεχίζοντας την προσπάθεια βελτίωσης της καθημερινότητας και ενίσχυσης της ασφάλειας για τους πολίτες.
Κώστας Κατσαφάδος
Κώστας Κατσαφάδος
0 Σχόλια