Η Πανεπιστημιακή Αστυνομία ήταν καταδικασμένη να αποτύχει και αυτό έχει γίνει πλήρως αντιληπτό. Οι πράσινες στολές δεν πρόκειται να ξαναφορεθούν ενώ οι Ειδικοί Φρουροί που θα την επάνδρωναν βρίσκονται σε άλλες υπηρεσίες.
Το ότι οι ΟΠΠΙ δεν θα έχουν την υπάρχουσα μορφή είναι δεδομένο ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι η ΕΛΑΣ δεν αντιμετωπίζει με την δέουσα προσοχή τα πανεπιστήμια. Είναι δεδομένο ότι όταν κρίνεται ότι η αστυνομία πρέπει να επιληφθεί ενός περιστατικού αυτό θα γίνεται.
Διαβάστε επίσης: Έστειλαν τα ΜΑΤ να φυλάνε την Πανεπιστημιακή Αστυνομία
0 Σχόλια