Αστυνομικοί της ομάδας ΔΙΑΣ τα ξημερώματα της Τρίτης εντόπισαν στον Κορυδαλλό δύο άτομα τα οποία θεώρησαν ύποπτα καθώς ο ένας βρισκόταν πάνω σε δίκυκλο και ο δεύτερος έσπρωχνε άλλο δίκυκλο.
Οι δύο ύποπτοι δεν συμμορφώθηκαν και εγκατέλειψαν το δεύτερο δίκυκλο το οποίο είχαν κλέψει. Επιχείρησαν να διαφύγουν με τη μηχανή και ακολούθησε καταδίωξη,
Οι δράστες εγκατέλειψαν τη μηχανή στην Πέτρου Ράλλη και το έβαλαν στα πόδια. Ο ένας διέφυγε όμως ο δεύτερος συνελήφθη. Πρόκειται για έναν 41χρονο σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία για απόπειρα κλοπής, αντίσταση, απείθεια και διατάραξη συγκοινωνιών.
0 Σχόλια