Ο Υφυπουργός Προστασίας του Πολίτη έκανε την εξής ανάρτηση όπου ευχαριστεί τον Πρωθυπουργό και στέλνει το δικό του μήνυμα στα στελέχη του Σώματος:
Η ασφάλεια των πολιτών, ο σεβασμός των συνταγματικών τους δικαιωμάτων και η ασφάλεια των συνόρων μας αποτελούν προϋπόθεση για την ελευθερία, την ευημερία και τη λειτουργία της δημοκρατίας μας.
Πίστευα και πιστεύω σε μια Αστυνομία σύγχρονη, αποτελεσματική απέναντι σε κάθε μορφή εγκλήματος και φιλική στον πολίτη. Μια Αστυνομία που οφείλει να λειτουργεί με διαφάνεια, με κανόνες και αξίες.
Μαζί με τους άνδρες και τις γυναίκες της Ελληνική Αστυνομία που τους χρωστάμε πολλά, θα συνεχίσουμε τον αγώνα κατά του εγκλήματος, τον αγώνα για την προστασία των πολιτών και της πατρίδας μας. Θέλω να γνωρίζουν ότι σε αυτόν τον αγώνα θα είμαι δίπλα τους. Έχουμε πετύχει πολλά, είμαι βέβαιος ότι θα καταφέρουμε περισσότερα.
Κώστας Κατσαφάδος
2 Σχόλια
Μας χρωστά εφαρμογή ΣΤΗΝ ΠΡΆΞΗ της νομοθεσίας. Εβδομαδιαίο πρόγραμμα, ωράρια και συνθήκες ανθρώπινες, ΑΠΕΜΠΛΟΚΉ απ τα φορτωμένα στο σβέρκο μας, ΠΑΡΕΡΓΑ των τεμπεληδων του δημοσίου.
Μας χρωστά εξορθολογισμο της φορολογίας εισοδήματος, παράλληλα με την ΧΟΡΉΓΗΣΗ ως οφείλει με ιματισμό, δημόσια είδη κλπ που πληρώνουμε απ τις τσέπες μας, για να στεκόμαστε αξιοπρεπώς έξω στον κόσμο.
Τέρμα οι εξαγγελίες, να παίρνουμε ότι δικαιουμαστε ως εργαζόμενοι κι εμείς.