Η 68χρονη βρέθηκε νεκρή το απόγευμα της Παρασκευής σε δασική περιοχή κοντά στο μαντρί της στο Ποδοχώρι του δήμου Παγγαίου στην Καβάλα.
Οι πρώτες εκτιμήσεις έκαναν λόγο για παθολογικά αίτια ωστόσο η ιατροδικαστική εξέταση έδειξε ότι είχε εσωτερικές κακκώσεις. Για το λόγο αυτό τα στελέχη του Τμήματος Ασφαλείας Καβάλας ξεκίνησαν έρευνα.
Στο σημείο όπου βρέθηκε νεκρή η γυναίκα πήγε νωρίτερα ο ιατροδικαστής ώστε να κάνει αυτοψία σε μία προσπάθεια να προκύψουν περισσότερα στοιχεία που θα βοηθήσουν την προανάκριση.
Οι έρευνες στρέφονται σε άτομα του στενού περιβάλλοντος της γυναίκας ωστόσο δεν μπορεί να αποκλειστεί τίποτα ακόμη το ενδεχόμενο το θύμα να έχει δεχθεί επίθεση από κάποιο από τα ζώα της.
0 Σχόλια