6/recent/ticker-posts

728x90

Τα αποτελέσματα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος πινγκ πονγκ Ε.Δ. και Σ.Α.

Aπό το facebook του Πυροσβεστικού Σώματος

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019, το Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας, στην Αίθουσα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας (Σ.Ε.Φ.).

Το Πυροσβεστικό Σώμα Ελλάδος έλαβε μέρος με τους αθλητές, Πυρονόμο Βλοτινό Ιωάννη και Πυροσβέστη Μαντά Δημήτριο, καταλαμβάνοντας την 1η θέση στη γενική κατάταξη. Τη 2η θέση κατέλαβε το Πολεμικό Ναυτικό και την 3η θέση ο Στρατός Ξηράς. Πιο αναλυτικά: ο Πυρονόμος Βλοτινός Ιωάννης κατέλαβε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, ενώ ο Πυροσβέστης Μαντάς Δημήτριος την 5η θέση στο Απλό Ανδρών. Στο Διπλό Ανδρών, οι δύο αθλητές μας, αγωνιζόμενοι μαζί ως ομάδα, κατέλαβαν την 1η θέση. Αρχηγός της αποστολής ήταν ο Επιπυραγός Μιχαήλ Καψής.

Τους αγώνες παρακολούθησαν αντιπροσωπείες Αξιωματικών και Υπαξιωματικών των Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας.