Αποτελέσματα εκλογών Ένωσης Αξιωματικών Κρήτης

Ολοκληρώθηκαν οι αρχαιρεσίες για την Παγκρήτια Ένωση Αξιωματικών Αστυνομίας που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 13 και την Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018 σε Χανιά, Ρέθυμνο, Άγιο
Νικόλαο και Ηράκλειο.
Η συμμετοχή των μελών μας έφτασε το 89,67 %, ασκώντας συνολικά το εκλογικό τους δικαίωμα τα 330 από τα 368 μέλη. 
Σημειώνεται ότι η Παγκρήτια Ένωση Αξιωματικών Αστυνομίας, εξαιτίας της αθρόας προσέλευσης των μελών της, κατόρθωσε να εκλέξει για πρώτη φορά στην ιστορία της 8 αντιπροσώπους στη Πανελλήνια Ομοσπονδία Αξιωματικών Αστυνομίας, ήτοι 2 περισσότερους από το μεγαλύτερο αριθμό Αξιωματικών που έχουν εκπροσωπήσει μέχρι σήμερα το σωματείο μας στην Ομοσπονδία.  
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των εκλογών για τα όργανα της Π.ΕΝ.Α.Α. έχουν ως εξής :
Α. Για το Διοικητικό Συμβούλιο :
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. ΚΑΡΑΚΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ.............................. (έλαβε 243 ψήφους)
2. ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ....................................... (έλαβε 209 ψήφους)
3. ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ.............................. (έλαβε 145 ψήφους)
4. ΓΕΡΜΑΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑΣ........................... (έλαβε 111 ψήφους)
5. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ.................................. (έλαβε 95 ψήφους)
6. ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ.............................. (έλαβε 65 ψήφους)
7. ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ........................................... (έλαβε 46 ψήφους)
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. ΜΠΕΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ............................................ (έλαβε 15 ψήφους)
Β. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
1. ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ............................. (έλαβε 88 ψήφους)
2. ΚΑΣΑΜΠΑΛΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ............................... (έλαβε 80 ψήφους)
3. ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ.......................... (έλαβε 65 ψήφους)
Γ. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ
i. Νομός Ηρακλείου
1. ΚΑΡΑΝΔΙΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Τακτικός).............. (έλαβε 144 ψήφους)
2. ΜΥΣΙΡΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Αναπληρωματικός)......... (έλαβε 88 ψήφους)
ii. Νομός Χανίων
1. ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ ΜΑΡΙΟΣ (Τακτικός)....................... (έλαβε 158 ψήφους)
2. ΒΙΓΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ (Αναπληρωματική) .................... (έλαβε 82 ψήφους)
iii. Νομός Λασιθίου
1. ΦΡΟΝΙΜΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (Τακτικός)............... (έλαβε 139 ψήφους)
2. ΜΑΛΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Αναπληρωματικός).............. (έλαβε 85 ψήφους)
iv. Νομός Ρεθύμνου
1. ΣΚΥΡΓΙΑΝΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (Τακτικός)......... (έλαβε 130 ψήφους)
2. ΤΖΑΤΖΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (Αναπληρωματικός)........ (έλαβε 101 ψήφους)
Δ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ Π.Ο.ΑΞΙ.Α. (Ομοσπονδία)
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. ΚΑΡΑΚΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ.............................. (έλαβε 270 ψήφους)
2. ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ....................................... (έλαβε 270 ψήφους)
3. ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ.............................. (έλαβε 220 ψήφους)
4. ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ........................ (έλαβε 202 ψήφους)
5. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ.................................. (έλαβε 193 ψήφους)
6. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ............................. (έλαβε 175 ψήφους)
7. ΠΙΠΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ.............................. (έλαβε 172 ψήφους)
8. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ................................ (έλαβε 147 ψήφους)
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
9. ΜΠΕΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ .......................................... (έλαβε 91 ψήφους)
Εντός του μηνός, με πρωτοβουλία του πρώτου εκλεγέντα σε σταυρούς προτίμησης μέλους, θα συνεδριάσουν οι εκλεγμένοι, προκειμένου να συγκροτηθεί σε σώμα το Δ.Σ.
Η Ένωσή μας, ευχαριστεί θερμά όλα τα μέλη μας, που με τη συμμετοχή σας στις πρόσφατες αρχαιρεσίες, βοηθήσατε να αναδείξουμε για ακόμα φορά τη πυγμή και το σθένος του σωματείου μας, σε τοπικό και πανελλαδικό επίπεδο.


_