Εκλογές Αστυνομικών Υπαλλήλων Αχαΐας: Όλα τα αποτελέσματα - Ποιοί εκλέγονται στο νέο ΔΣ


Ανακοινώθηκαν και εστάλησαν χθες στα τοπικά μμε, από την Εφορευτική Επιτροπή τα αποτελέσματα των εκλογών της Ενωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Νομού Αχαΐας, για την ανάδειξη διοικητικού συμβουλίου, Ελεγκτικής Επιτροπής, Εκπροσώπου της Ενωσης στο Συμβούλιο Μεταθέσεων της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αχαΐας, αλλά και των αντιπροσώπων της Ενωσης στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Αστυνομικών Υπαλλήλων - ΠΟΑΣΥ.

 

 

Ο συνδυασμός Συνδικαλιστική Δημοκρατική Κίνηση Αστυνομικών Αχαΐας-ΣΥΝΔΗΚΑΑ του σημερινού προέδρου της Ενωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Αχαΐας Σταύρου Τσεκούρα, αναδείχθηκε νικητής των εκλογών αν και είχε απώλεια μιας έδρας από την περασμένη αναμέτρηση.

Ειδικότερα, για το διοικητικό συμβούλιο έλαβαν:

 

 

>Η Συνδικαλιστική Δημοκρατική Κίνηση Αστυνομικών Αχαΐας-ΣΥΝΔΗΚΑΑ έλαβε 304 ψήφους και 4 έδρες

>Η Αδέσμευτη Κίνηση Αστυνομικών Αχαΐας-ΑΚΑ με επικεφαλής τον Γεώργιο Αγγελόπουλο 234 ψήφους και 3 έδρες

>Η Συνδικαλιστική Κίνηση Αστυνομικών Υπαλλήλων Αχαΐας-ΣΚΑΥ με επικεφαλής τον Κωνσταντίνο Σακελλαρίου έλαβε 85 ψήφους και 1 έδρα

>Η Συναδελφική Αλληλεγγύη-Συνδικαλιστική Δράση με επικεφαλής τον Σπυρίδωνα Φώτογλου 75 ψήφους και 1 έδρα

 

 

 

ΠΟΙΟΙ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ

 Σύμφωνα με τα τελικά αποτελέσμστα, στο διοικητικό συμβούλιο εκλέγονται οι Τσεκούρας Σταύρος, Τσίτσικας Χαράλαμπος, Μπαλάσης Γεώργιος, Θεοδοσοπούλου - Τσίρκα Μαρία, Αγγελόπουλος Γεώργιος, Αποστόλου Γεώργιος, Γκότσης Νικόλαος, Ζησιμόπουλος Λεωνίδας και Σακελλαρίου Κωνσταντίνος.

Για την ελεγκτική επιτροπή εκλέγονται οι Γιαννόπουλος Απόστολος, Δεμεσώρη Αικατερίνη, Τζουβέκας Ηλίας, Παρασκευά Ισμήνη και Μυλωνάς Γεώργιος.

Εκπρόσωπος ΕΑΥΑ στο Συμβούλιο Μεταθέσεων εκλέχθηκε ο Τσεκούρας Σταύρος.

Αντιπρόσωποι της ΕΑΥΑ στην ΠΟΑΣΥ εκλέχθηκαν οι Τσεκούρας Σταύρος, Τσίτσικας Χαράλαμπος, Χαϊκάλη Αργυρώ, Μπαλάσης Γεώργιος, Γιαννέας Γεώργιος, Ψήνας Βασίλειος, Κόρδας Ιωάννης, Κουνάδης Παναγιώτης, Κωλέτης Παναγιώτης, Ντούμας Διονύσιος, Κεφάλα Μαρία, Φώτογλου Σπυρίδων και Σακελλαρίου Κωνσταντίνος.

Τέλος, στη Γραμματεία Γυναικών εκλέχθηκαν οι Θεοδοσοπούλου - Τσίρκα Μαρία, Χαϊκάλη Αργυρώ Δεμεσώρη Αικατερίνη, Κολοτούρου Ασπασία, Τσεμπερούλη Αγγελική, με αναπληρωματικές Μπαϊράμη Αγλαΐα, Παπασπυροπούλου Αθανασία και Βαρλάμου Ευαγγελία.

Τις επόμενες ημέρες, τα όργανα που προβλέπεται, θα συνεδριάσουν και θα συγκροτηθούν σε σώμα. Σύμφωνα με εκτιμήσεις συνδικαλιστών, όσον αφορά τη συγκρότηση του ΔΣ σε σώμα, καθοριστικός θα είναι ο ρόλος των παρατάξεων που πήραν από μια έδρα.

 

ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ

 ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΑΧΑΪΑΣ - ΣΥΝΔΗΚΑ

 

Υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο

 Τσεκούρας Σταύρος 242

Τσίτσικας Χαράλαμπος 232

Μπαλάσης Γεώργιος 229

Θεοδοσοπούλου - Τσίρκα Μαρία 204

Κορδάς Ιωάννης 186

Σπάσιος Αθανάσιος 181

Κουρλέσης Γεώργιος 156

Μπάρζος Σπυρίδων 113

Καΐσης Αναστάσιος 86

Παπασπυροπούλου Αθανασία 71

Παπανδρεόπουλος Αθανάσιος 33

Υποψήφιοι για την Ελεγκτική Επιτροπή

 Γιαννόπουλος Απόστολος 211

Δεμεσώρη Αικατερίνη 198

Αγγελόπουλος Δημήτριος 185

Γκοτσόπουλος Δημήτριος 180

Γκούμας Μάριος 166

Υποψήφιοι για το Συμβούλιο Μεταθέσεων

 Τσεκούρας Σταύρος του Χρήστου 218

Κορδάς Ιωάννης του Νικολάου 57

Υποψήφιοι Αντιπρόσωποι ΠΟΑΣΥ

 Τσεκούρας Σταύρος 262

Τσίτσικας Χαράλαμπος 237

Χαϊκάλη Αργυρώ 236

Μπαλάσης Γεώργιος 229

Γιαννέας Γεώργιος 209

Ψήνας Βασίλειος 190

Κορδάς Ιωάννης 178

Κουνάδης Παναγιώτης 168

Λόης Νικόλαος 166

Κουρλέσης Γεώργιος 157

Καΐσης Αναστάσιος 141

Μαυρομύτης Βασίλειος 140

Παπασπυροπούλου Αθανασία 138

Αποστολόπουλος Νικόλαος 117

Σταματελάτος Δημήτριος 114

Θεοδοσοπούλου - Τσίρκα Μαρία 109

Παπανδρεόπουλος Αθανάσιος 109

Μπάρζος Σπυρίδων 105

Πολίτης Λεωνίδας 103

Μπαράκος Ανδρέας 100

Χριστόπουλος Ανδρέας 70

Λαμπρόπουλος Θεοφάνης 58

ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΑΧΑΪΑΣ - ΑΚΑ

 Υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο

 Αγγελόπουλος Γεώργιος 214

Αποστόλου Γεώργιος 194

Γκότσης Νικόλαος 182

Τσάμης Νικόλαος 128

Μητρούλιας Παναγιώτης 110

Χρυσοχόος Ιωάννης 89

Καβαλιέρος Κωνσταντίνος 86

Κοντογιάννης Κωνσταντίνος 86

Κόκκινος Βασίλειος 75

Υποψήφιοι για την Ελεγκτική Επιτροπή

 Τζουβέκας Ηλίας 139

Παρασκευά Ισμήνη 135

Αγγελόπουλος Γρηγόριος 111

Σακαμπέτης Γεώργιος 72

Μπατζής Γεώργιος 60

Παπαβραμόπουλος Ιωάννης 52

Υποψήφιοι για το Συμβούλιο Μεταθέσεων

 Αγγελόπουλος Γεώργιος 133

Λιούκας Δημήτριος 75

Υποψήφιοι Αντιπρόσωποι ΠΟΑΣΥ

 Κωλέτης Παναγιώτης 125

Ντούμας Διονύσιος 103

Κεφάλα Μαρία 101

Φιλιππαίος Νικόλαος 97

Τσιώτας Κωνσταντίνος 91

Χρυσόπουλος Αναστάσιος 74

Παπανικολόπουλος Αντώνιος 61

ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ - ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

 Υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο

 Ζησιμόπουλος Λεωνίδας 55

Γεωργουλόπουλος Παναγιώτης 33

Κολοτούρου Ασπασία 33

Μυλωνάς Διονύσιος 31

Τσιρίνης Ιωάννης 31

Καζανάς Γαβριήλ 29

Υποψήφιοι για την Ελεγκτική Επιτροπή

 Μυλωνάς Γεώργιος 47

Νικολακόπουλος Θεοφάνης 30

Τσεμπερούλη Αγγελική 30

Υποψήφιος για το Συμβούλιο Μεταθέσεων

 Φώτογλου Σπυρίδων 64

Υποψήφιοι Αντιπρόσωποι ΠΟΑΣΥ

 Φώτογλου Σπυρίδων 49

Μυλωνάς Διονύσιος 35

Αγγελόπουλος Απόστολος 34

Τσιρίνης Ιωάννης 34

Καμάτσος Θεόδωρος 34

Γεωργουλόπουλος Παναγιώτης 27

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΧΑΪΑΣ - ΣΚΑΥ

 Υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο

 Σακελλαρίου Κωνσταντίνος 39

Μπαλής Παντελής 32

Ρούσσος Παναγιώτης 29

Ανδρικόπουλος Διονύσιος 25

Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος 23

Παππάς Βασίλειος 21

Φωτακόπουλος Βασίλειος 18

Υποψήφιος για το Συμβούλιο Μεταθέσεων

 Σακελλαρίου Κωνσταντίνος 40

Υποψήφιοι Αντιπρόσωποι στην ΠΟΑΣΥ

 Σακελλαρίου Κωνσταντίνος 42

Ρούσσος Παναγιώτης 30

Ανδρικόπουλος Διονύσιος 26

Μπαλής Παντελής 26

Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος 24

Παππάς Βασίλειος 22

Φωτακόπουλος Βασίλειος 22

 
πηγή: tempo24news.gr
 


_