Τα τελικά αποτελέσματα στους λαϊκούς αγώνες δρόμους «Γρηγόρης Τσικριτέας» στη Σάμο

 Με επιτυχία έπεσε η αυλαία των 3ων Λαϊκών Αγώνων Δρόμου «Γρηγόρης Τσικριτέας» που διεξήχθησαν την Κυριακή 22 Απριλίου 2018 με αφετηρία και τερματισμό την
πλατεία Πυθαγόρα. Πλήθος κόσμου και φέτος κατέκλυσε τη κεντρική πλατεία και την προκυμαία για να παρακολουθήσουν και να χειροκροτήσουν τους μετέχοντες αθλητές και αθλήτριες, δίνοντας ζωντάνια και κίνηση στη πόλη της Σάμου. 

Οι αγώνες πλέον έγιναν θεσμός. Καθιερώθηκαν στη συνείδηση του κόσμου, όχι μόνο σαν αθλητικό γεγονός, αλλά και σαν αναγνώριση στο πρόσωπο του Γρηγόρη Τσικριτέα για την ανιδιοτελή προσφορά του και την συμπαράσταση της τοπικής κοινωνίας σε συνανθρώπους που έχουν την ανάγκη μας.

Και φέτος τα έσοδα των αγώνων θα διατεθούν στην Αναστασία Τριανταφύλλου, ευχόμενοι και ελπίζοντες στην ταχεία ανάρρωση της. Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στους μικρούς και μεγάλους αθλητές που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μας, καταρρίπτοντας το περσινό ρεκόρ συμμετοχών.

Πολλές ευχαριστίες στη ομάδα Διάσωσης που πρόθυμα προσφέρει τις υπηρεσίες της όταν κληθεί, την Αστυνομική Διεύθυνση/Τμήμα Τροχαίας, το Λιμεναρχείο Σάμου / Λιμενική Αστυνομία για την ρύθμιση της κυκλοφορίας και ασφάλεια των αθλητών, το Λιμενικό Ταμείο Σάμου, τον καρδιολόγο κ. Νίκο Τρικαλινό, το Κέντρο Αποκατάστασης και Φυσικοθεραπείας Αριστείδη Ηλιάδη για τις υπηρεσίες του, τη Σαμιακή Τηλεόραση και όλα τα ΜΜΕ για την κάλυψη και προβολή των αγώνων, τους εθελοντές (Σώμα Ελλήνων Οδηγών-Πολιτιστικός Σύλλογος Λαχανάς και πολλούς ανώνυμους) που συνέβαλαν στην άρτια διεξαγωγή των αγώνων.

Τέλος οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Περιφερειακή Ενότητα Σάμου και ιδιαίτερα τον Αντιπεριφερειάρχη Σάμου κ. Ν.Κατρακάζο για την αμέριστη συμπαράστασή του, πέραν της οικονομικής κάλυψης μεγάλου μέρους των αγώνων.

Οι διοργανωτές
Α.Σ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ - ΕΟΠΣ ΣΑΜΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ   5000   ΜΕΤΡΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
   
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΠΡΑΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Α 52 0:19:07
2 ΛΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α 44 0:19:15
3 ΑΛΜΕΤΑ ΓΚΕΡΑΛΝΤΟ Α 24 0:20:42
4 ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α 57 0:20:51
5 AL SABEA ALI Α 1 0:20:55
6 HUSSAIM AZIZ Α 9 0:21:00
7 PAWSON MILLY Γ 96 0:21:00
8 ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ Α 25 0:21:39
9 ΕΛΕΥΘΕΡΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 70 0:21:40
10 WOUTER BEYEN Α 22 0:21:55
11 ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 129 0:22:10
12 CORNWELL
Α 87 0:22:17
13 ΚΑΠΛΑΝΤΖΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α 36 0:22:27
14 ALDRUBI ABDULJALIL Α 3 0:22:48
15 ΜΟΥΡΤΟΥ ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΑΒ 77 0:22:57
16 YDMAN
Α 99 0:22:58
17 ΤΣΙΟΥΡΑΣ ΑΡΗΣ Α 61 0:23:05
18 ΑΡΑΠΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 27 0:23:07
19 ΣΟΦΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α 56 0:23:10
20 ΜΗΤΣΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α 48 0:23:15
21 SACIZADEH DAKTER Α 18 0:23:22
22 MUSA KUSAI Α 15 0:23:34
23 ΓΙΑΝΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΒ 69 0:23:45
24 ΑΛΕΤΡΑΣ ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ Α 23 0:23:47
25 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΒ 71 0:23:52
26 KRC-KONECNY MATEJ Α 10 0:23:59
27 AZIZ AHMAD FAQIRXADA Α 86 0:24:09
28 MC MILLAN GRAHAM Α 13 0:24:20
29 ΑΡΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α 28 0:24:25
30 ΑΞΙΩΤΗ ΘΕΑΝΩ Γ 100 0:24:41
31 SCHONWALD CHRISTIAN Α 20 0:24:54
32 ΚΟΤΣΙ ΣΤΕΛΙΟΣ Α 40 0:25:10
33 ALQUID BILAL Α 5 0:25:28
34 ALMETA XHYLIANO Α 4 0:25:35
35 ΖΗΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α 35 0:25:42
36 ΕΛΕΥΘΕΡΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Γ 101 0:25:44
37 ΛΑΓΟΣ ΗΛΙΑΣ Α 75 0:25:50
38 ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α 54 0:25:50
39 HAMANI LITASSOU Α 90 0:25:56
40 SHAMISH ALOUSH Α 21 0:25:59
41 ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α 72 0:26:02
42 ΤΣΕΓΚΛΑΖ ΝΤΑΝΙΕΛ Α 84 0:26:10
43 ΚΕΒΑΝΤΖΙΔΗΣ ΙΩΣΗΦ Α 39 0:26:37
44 GUTTEROVA MIROSLAVA Γ 89 0:26:47
45 ΤΕΡΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Α 60 0:26:50
46 ΜΑΝΑΙ ΝΤΑΝΙΕΛ Α 47 0:26:55
47 ΜΟΤΤΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΒ 76 0:27:57
48 ΣΤΑΥΡΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ Α 58 0:28:02
49 FERELL LIA Γ 88 0:28:10
50 ΚΩΝΣΤΑ ΑΡΤΕΜΙΣ Α 107 0:28:20
51 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΓΒ 122 0:28:37
52 DEDIEU MANK Α 5 0:28:39
53 ΜΠΟΚΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α 50 0:28:45
54 ΣΤΡΕΖΟΣ ΝΙΚΟΣ Α 59 0:28:53
55 LOMBOTO BENJAMIN Α 11 0:28:56
56 QADIR SIVAR Γ 97 0:28:56
57 ΜΠΟΝΑΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Α 51 0:28:59
58 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΒ 67 0:29:02
59 ΣΑΠΟΥΝΑΣ ΙΩΑΚΕΙΜ ΑΒ 80 0:29:02
60 ΛΙΟΝΟΣ ΜΑΡΙΟΣ Α 46 0:29:12
61 FOROUGHI MAHAMMAD Α 8 0:29:19
62 ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α 37 0:29:22
63 MC MILLAN GRAHAM Α 13 0:29:22
64 ΤΣΑΠΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒ 140 0:29:30
65 AZIS KANDI Α 6 0:29:32
66 ΜΠΟΤΙΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ Γ 359 0:29:43
67 ΖΟΥΡΝΑΤΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΒ 126 0:29:50
68 ΣΠΕΗ ΜΑΡΙΑ Γ 114 0:29:55
69 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ Γ 113 0:30:10
70 NGASSAM FRANKLIN Α 121 0:30:23
71 ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΒ 79 0:30:25
72 ΓΑΛΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΒ 68 0:30:30
73 ΔΗΜΖΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΒ 124 0:30:36
74 GUATA CARMEN-ANGELICA ΓΒ 120 0:30:40
75 ΤΣΟΠΕΛΑ ΓΙΩΤΑ Γ 118 0:30:45
76 ΣΕΡΑΣΚΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 83 0:30:50
77 ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΒ 81 0:30:57
78 ΚΟΥΜΠΟΥΛΗ ΑΝΤΟΝΕΛΑ Γ 106 0:31:22
79 MOUSSEC SAMAIA Γ 95 0:31:29
80 ΤΣΕΡΕΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΒΑΛΙΑ Γ 116 0:31:35
81 HUSSAIN MAHDIYA Γ 92 0:32:32
82 HUSSAIN MEHADUSA Γ 91 0:32:33
83 MOHAMMAD KASAR Α 14 0:32:46
84 ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ Α 53 0:33:05
85 MUSTO REDER Α 16 0:33:30
86 ΣΑΒΒΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 138 0:34:35
87 ΣΚΟΝΔΡΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Α 55 0:34:40
88 ΒΕΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α 31 0:34:45
89 ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α 33 0:34:50
90 BILAL BASHA Α 7 0:35:20
91 ΜΠΑΛΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 49 0:35:24
92 ΖΟΜΠΟΥΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γ 102 0:36:15
93 ΤΣΟΛΑΚΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Α 62 0:36:20
94 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΑΡΗΣ ΑΒ 74 0:36:22
95 TANKEU DIBAGTO BABY   ANGELE Γ 98 0:37:00
96 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ Α 105 0:37:10
97 ΚΕΣΟΡΛΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ Α 139 0:37:20
98 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Α 131 0:37:23
99 ΜΑΡΓΑΡΩΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γ 110 0:37:28
100 ΘΡΑΒΑΛΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ Γ 103 0:38:25
101 ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ Γ 111 0:38:40
102 ΕΥΑΓΓΕΛΗ ΖΩΗ ΓΒ 125 0:38:44
103 ΧΑΡΜΑ ΜΑΡΙΑ Γ 119 0:38:53
104 ΚΑΛΛΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Γ 104 0:38:55
105 ΛΥΜΠΕΡΗ ΜΥΡΣΙΝΗ Γ 109 0:39:00
106 LEYDEU LINE DOLISSE MOCLAIRE Γ 94 0:42:11
107 MASEINI MANAI Α 12 0:42:12
108 ΕΖΑΜΠΑΛΙΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΒ 134 0:46:17
109 ΣΤΑΘΑΚΙΟΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΟΣ Α 133 0:46:17
110 ΘΕΟΣΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑ Γ 132 0:46:20
111 ΣΑΧΙΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ Γ 117 0:46:20
112 ΒΑΡΒΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α 30 0:46:20
113 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ Γ 112 0:46:20
114 NATHANAEL MANK Α 17 0:52:33


πηγή: samostoday.gr
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ     10000   ΜΕΤΡΩΝ


ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ


Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΧΡΟΝΟΣ
1 OLDENHAVE JAN Α 14 0:38:11
2 FARHANA MONEIM Α 64 0:39:15
3 ΦΩΚΟΣ ΤΑΚΗΣ Α 38 0:39:57
4 ΒΟΡΔΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ Α 21 0:40:18
5 ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒ 53 0:42:42
6 ΦΙΛΙΑΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΒ 62 0:42:51
7 ΚΟΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 137 0:43:21
8 ΖΑΒΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ Α 23 0:44:05
9 ΣΤΑΜΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ-ΡΑΦΑΗΛ Α 36 0:44:57
10 KOCI JULIAN Α 8 0:45:23
11 ALSHKAKI NORALDIN Α 2 0:45:54
12 SPOONIAK LUBOMIR Α 18 0:46:14
13 ΓΚΕΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒ 44 0:47:16
14 KOLA AHMED Α 9 0:47:32
15 ΡΟΔΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 56 0:48:14
16 VOLGT MELANIE Γ 66 0:49:06
17 FLETCHER ADAM Α 6 0:49:06
18 FORTEH NJUEKE ELVIS Α 7 0:49:12
19 ΔΙΑΚΟΣΤΑΜΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΒ 46 0:49:20
20 BROKANS GATIS Α 4 0:49:28
21 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΒ 49 0:49:33
22 ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΒ 77 0:49:40
23 ΣΙΣΠΑΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 57 0:49:43
24 ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΒ 75 0:49:50
25 ΦΕΡΓΑΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΑΒ 61 0:49:52
26 ΚΙΤΑΝΟΒΣΚΙ ΒΑΣΙΛΗΣ Α 25 0:49:53
27 POWER DANIEL Α 16 0:50:10
28 ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ Α 31 0:50:20
29 ΜΟΣΧΟΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΒ 55 0:50:33
30 LAGANOVSKIS ULDIS Α 10 0:50:59
31 MAHMMOUD BAHIR Α 11 0:51:12
32 ΒΕΛΕΓΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΒ 42 0:51:24
33 ΚΕΔΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ Α 24 0:51:34
34 ΚΟΛΙΟΤΣΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ Α 26 0:51:48
35 ΣΟΦΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Α 34 0:53:14
36 ΑΡΓΥΡΟΥ ΦΩΤΗΣ Α 19 0:53:14
37 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α 136 0:53:20
38 ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΒ 60 0:53:40
39 ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Α 27 0:53:53
40 ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Α 35 0:54:01
41 DUNSTANCE MBESEHA ESONGIA Α 63 0:54:08
42 ΤΣΕΣΜΕΛΗ ΜΑΡΙΑΝΑ Γ 71 0:54:12
43 MARTINICKY RADOSLAV ΑΒ 40 0:54:33
44 SCHUIZ GUNTER AB 135 0:54:46
45 PIERRE ROSTAND TCHEUFFA   SATCHOU A 65 0:56:12
46 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Γ 67 0:56:19
47 ΤΣΙΚΡΙΤΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΒ 59 0:56:32
48 ANDREI BOGDAN Α 3 0:56:49
49 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α 80 0:56:56
50 ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΑΒ 47 0:57:22
51 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 22 0:57:53
52 ΜΠΙΝΑΣ ΗΛΙΑΣ Α 30 0:57:53
53 ΚΡΑΪΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ Α 130 0:58:20
54 ΜΕΛΙΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 54 0:58:22
55 ΓΟΥΛΑΣ ΘΩΜΑΣ ΑΒ 45 0:58:22
56 KELLY NINA Γ 93 1:00:00
57 BUKASA STEVE ΑΒ 39 1:00:11
58 ΤΣΟΛΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α 37 1:00:22
59 ΚΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒ 52 1:00:22
60 ΣΚΑΛΑΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ Γ 70 1:00:51
61 ΠΑΤΡΙΝΕΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΓΒ 76 1:00:20
62 ΤΣΙΚΡΙΤΕΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γ 72 1:02:37
63 OMAR NAJEMALDIN Α 15 1:03:50
64 ABDUL HADI AMIR Α 1 1:06:14
65 SAFI SHAMS Α 17 1:07:16
66 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒ 51 1:08:22
67 ΠΕΧΥΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ Γ 69 1:09:16
68 ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΒ 41 1:09:32
69 ΒΛΑΧΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΑΒ 43 1:09:32
70 ΤΣΙΚΡΙΤΕΑ ΣΟΦΙΑ Γ 79 1:14:39
71 MIRIANE DEMLABI KEMFACK Α 12 1:15:10
72 ΜΥΛΩΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ Γ 68 1:25:00
73 ΧΑΝΤΙΝΤ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΒ 78 1:25:00
74 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΒ 74 DNF

_