Ticker

6/recent/ticker-posts

728x90

Ο αστυνομικός Δημήτρης Καφαταρίδης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο κύπελλο Ελλάδας σπάθης

Ο αστυνομικός και αθλητής Δημήτρης Καφαταρίδης κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο κύπελλο Ελλάδας σπάθης ανδρών που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ το Σάββατο 15/10/2016.

Ο δρόμος για τον τελικό δεν ήταν καθόλου εύκολος καθώς είχε να αντιμετωπίσει ικανότατους αθλητές, στην φάση τον groups έκανε 6 νικες και 0 ήττες, στα νοκ άουτ κέρδισε 15-6 Φλωράτο, 15-11 Κοντοϊδή, 15-11 Poliakov και στα ημιτελικά 15-12 τον Γιακουμάτο στον τελικό λύγισε με τον αντίπαλο του Βαγγέλη Μπούκα 15-10.

Επόμενος στόχος του είναι το παγκόσμιο κύπελλο ανδρών στην Βουδαπέστη, οπου στοχεύει να μπει στο τελικό ταμπλό των 64.

Ο Δημήτρης μας δήλωσε πως, εκτός των άλλων, θέλει να ευχαριστήσει και την ηγεσία της Διεύθυνσης Αστυνόμευσης Αερολιμένα Αθηνών που του επιτρέπει να χρησιμοποιεί το χώρο του γυμναστηρίου όπου υπάρχει εκεί για να προπονείτε.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στον συνάδελφο και στον νέο του προπονητή Χρήστο Σαΐνη, και να συνεχίσουν να μας κάνουν υπερήφανους!!!